7.000 ден

Description

Комплетна Скопска носија, Рачно изработена од природни материјали и бои (волна, памук, свила)

Комплетот содржи: Кошула со чипка во долниот дел, везен елек, марама, фута, чорапи, грло за преден дел)

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Традиционална Скопска Народна Носија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Vendor Information

  • Store Name: Антикварница Алкама
  • Vendor: Кате Трајковска
  • Address: Ул. Битпазарска бб
    Скопје
  • No ratings found yet!
View Details

Фустан од градска носија

3.500 ден Quick Shop
View Details

Оригинална кукла облечена во Македонска народна носија

2.500 ден Quick Shop
View Details

Македонска народна носија- Папрадиште

35.000 ден Quick Shop
View Details

Рачно изработен тепелак за глава

12.000 ден Quick Shop