12.000 ден

Description

 

Рачно изработен тепелак за глава

Материјал: Сребро, рачно ковано и декорирано

Редок примерок ставен во дрвена рамка

Декорацијата е со отомански монети

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Рачно изработен тепелак за глава”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Vendor Information

  • Store Name: Антикварница Алкама
  • Vendor: Кате Трајковска
  • Address: Ул. Битпазарска бб
    Скопје
  • No ratings found yet!
View Details

Рачно везен колан од монистра

10.000 ден Quick Shop
View Details

Традиционална Скопска Народна Носија

7.000 ден Quick Shop
View Details

Фустан од градска носија

3.500 ден Quick Shop
View Details

Градска ташничка -уникатен примерок

9.000 ден Quick Shop