10.000 ден

Description

Рачно везен колан од монистра

Период: Крај на 19ти век

Декориран и украсен со сребрени пари

Употребуван во минатото за посебни прилики, празници и свечености

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Рачно везен колан од монистра”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Vendor Information

  • Store Name: Антикварница Алкама
  • Vendor: Кате Трајковска
  • Address: Ул. Битпазарска бб
    Скопје
  • No ratings found yet!
View Details

Рачно изработен тепелак за глава

12.000 ден Quick Shop
View Details

Оригинална кукла облечена во Македонска народна носија

2.500 ден Quick Shop
View Details

Македонска народна носија- Папрадиште

35.000 ден Quick Shop
View Details

Фустан од градска носија

3.500 ден Quick Shop