2.500 ден

Description

Оригинална кукла облечена во Македонска народна носија

Изработена од памук и волна

 

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Оригинална кукла облечена во Македонска народна носија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Vendor Information

  • Store Name: Антикварница Алкама
  • Vendor: Кате Трајковска
  • Address: Ул. Битпазарска бб
    Скопје
  • No ratings found yet!
View Details

Фустан од градска носија

3.500 ден Quick Shop
View Details

Рачно изработен тепелак за глава

12.000 ден Quick Shop
View Details

Традиционална Скопска Народна Носија

7.000 ден Quick Shop
View Details

Рачно везен колан од монистра

10.000 ден Quick Shop