12.000 ден

Description

 

Рачно изработен тепелак за глава

Материјал: Сребро, рачно ковано и декорирано

Редок примерок ставен во дрвена рамка

Декорацијата е со отомански монети

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Рачно изработен тепелак за глава”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Vendor Information

  • Store Name: Антикварница Алкама
  • Vendor: Кате Трајковска
  • Address: Ул. Битпазарска бб
    Скопје
  • No ratings found yet!
View Details

Рачно везен колан од монистра

10.000 ден Quick Shop
View Details

Македонска народна носија- Папрадиште

35.000 ден Quick Shop
View Details

Традиционална Скопска Народна Носија

7.000 ден Quick Shop
View Details

Оригинална кукла облечена во Македонска народна носија

2.500 ден Quick Shop